Tájékoztatás a helyi piac nyitva tartásának rendjéről

2020-04-21 15:04

Hajdúhadház Város Önkormányzata Polgármesterének

5/2020. (IV. 21.) utasítása

a helyi piac nyitva tartásának rendjéről

Figyelembe véve az Operatív Törzs ajánlását és a Kormány Gazdaságvédelmi irányelveit, a Korona- vírus járvány megelőzéséhez szükséges védőintézkedések betartása mellett, lehetővé téve, hogy az embereknek szabadtéren tudjanak hozzájutni a mindennapi életükhöz szükséges fogyasztási cikkekhez, élelmiszerhez, zöldséghez, gyümölcshöz, növénypalántához, szaporító anyaghoz:

Hajdúhadház Város Önkormányzat polgármestereként tulajdonosi jogkörben eljárva,

elrendelem a városi piac (Hajdúhadház, Hajdú u. 16.) kinyitását 2020. 04. 25. naptól,  az alábbi szabályok maradéktalan megtartása mellett:

• nyitvatartási idő: minden szerdán és szombaton 06.00 órától 12.00 óráig
  • a piacot csak egészséges emberek látogathatják
  • szociális helyiség (illemhely) használata a veszélyhelyzet ideje alatt ingyenes
  • árusok és a vevők 1, 5 méter távolságot kötelesek tartani egymástól
  • maszk és gumikesztyű használata a piac területén javasolt

A piacon 9.00 óra és 12.00 óra közötti időben az árusok kivételével kizárólag 65. életévét betöltött személy tartózkodhat

Jelen utasítás a kihirdetését követő napon lép hatályba, hatálybalépésével egyidőben a 4/2020. (III. 23.) számú polgármesteri utasítást hatályon kívül helyezem.

Csáfordi Dénes

polgármester